Seo Dostu

Ipsum
9
Nis
2013

SEO Nedir?

Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) arama sonuçları üzerinde hedeflenen arama kelimelerde arama yapıldığında üst sıralarda yer almak için yapılan bir dizi işlem için verilen genel addır. Arama sonuçlarında ikinci ve üçüncü sayfada yer almak size pek bir getiri sağlamaz, zira pek çok kişi, arama sonuçlarının ilk sayfasında beliren sonuçlardan tatmin olurlar. Genel olarak herkes, hedefledikleri anahtar kelime için yapılan aramaların sonuçlarında birinci sayfada, hatta birinci sayfanın ilk sırasında yer almayı ister. Ancak bunu başarmak için sitenizi optimize etmeniz ve ona uygun olarak kodlamanız gerekmektedir.

Güzel URL’ler Kullanın

Parametrelerin bir istek dizisi (query string) kullanılarak aktarıldığı URL şemaları, arama motorlarının sitenizin içeriğini arşivlemelerini zorlaştıracaktır. Daha da önemlisi, URL’nin bir parçası olarak “session ID” kullanmak kesinlikle kaçınmanız gereken bir unsurdur. Oturum kimlik numarası olarak Türkçe ’ye çevirebileceğimiz session IDleri, site her ziyaret edildiğinde değişir ve bu da, sitenizde aynı içeriğe sahip olan web sayfaları için farklı adreslerin belirmesine yol açar. Bunun sonucunda da arama motorları, farklı adresler altında aynı içeriğin yer alması sebebiyle sitenizi spam olarak mimleyebilir ve bunun sonucunda da arama motorlarının veri tabanından kaldırılabilirsiniz.

Hem insanlar tarafından hem de botlar tarafından okunabilir URL şemalarını tercih edilmelidir.

 http://www.firmaadi.com/default.aspx?cat=yazilar&yil=2009&ay=09&ad=ayakkabi

Yerine

http://www.firmaadi.com/yazi/ayakkabi/

Türünde anlaşılması daha kolay bir şema tercih edilmelidir

 

Sadece Flash Tabanlı Menü Kullanmayın

Pek çok tasarımcı ve geliştirici bu kuralı göz ardı etmektedir. Arama motorları flash içerikleri üzerinden diğer sayfalara geçiş yapamazlar ve sitenizin menüsü sadece flash tabanlı ise, o zaman arama motorları da ana sayfanız dışında başka hiçbir sayfayı tarayamazlar.

Bu Yüzden Sevka.Net olarak “Flash” tasarımlardan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Sevka.Net Olarak hiçbir tasarımımızda flash unsur bulunmamaktadır. Sadece bazı slayt ve videolar zorunlu kalındıkça flash olarak kullanabiliyoruz. Diğer navigasyon ve site içeriğini etkileyen hiçbir içerik flash kullanılmadan jquery, css2&3, html5 ile dizayn edilip Asp.net ile web programlaması yapılmaktadır.

Sevka.Net olarak müşterilerimize sunduğumuz web sitelerinin Google ve vb. arama motorları tarafından en iyi şekilde içerik taramasını gerçekleştirmek amacıyla tüm bu unsurları ivediyle yerine getiriyoruz.

REFERANSLAR
 • Ipsum

  Bodrum Evden Eve Nakliyat

  Nakliyat Web Site Programlama

 • Ipsum

  Joymarmaris

  Tur Sitesi

 • Ipsum

  Sister's Steak House

  Restaurant Sitesi

 • Ipsum

  Profesyonel İlgim Koleji

  Bilgisayar Atölyesi kurulumu gerçekleştirilmiştir.

 • Ipsum

  Ege Rent A Car

  Online rezervasyonlu Rent a car sitesi yapılmıştır.

 • Ipsum

  İzomaris

  İzomaris Yeni Tasarımıyla...

 • Ipsum

  Angels Restaurant & Bar

  Angels Restaurant & Bar Özel Tasarım ve Kodlama.

 • Ipsum

  Anker Group

  Anker Group Yeni Tasarımıyla...

 • Ipsum

  Kocer Beach Hotel

  Kocer Beach Hotel Yeni Tasarımıyla....

 • Ipsum

  GuletHire

  GuletHire Yeni Tasarımı...

 • Ipsum

  Turkish Gulet

  Wordpress'den Asp.Net'e çevrilmiştir.

 • Ipsum

  Guletforrent

  Wordpress'den Asp.Net'e çevrilmiştir.

 • Ipsum

  Marmaris Transfer

  Online Rezervasyonlu Transfer Sitesi.

 • Ipsum

  Boz Başak

  Bozbaşak Unlu Mamülleri Tic.Ltd.Şti Tarafından bize vermiş oldukları direktifler doğrultusunda Asp ile web sitesi hazırlanmıştır.

 • Ipsum

  TürkYacht

  Turkyacht'ın isteği üzerine wordpress ile hazırlananın ve sitesinde 6 dil eklemede sıkıntı çektiklerini dile getirip aynı tasarım Asp.net ile yapılmıştır.